День Незалежності України
Для українців свобода і гідність завжди були основоположними цінностями. Вони спонукали до боротьби за незалежність. На початку ХХ століття, в часи Української революції 1917–1921 років, наш народ зміг відродити державність, а 24 серпня 1991 року Актом проголошення незалежності України вона була відновлена. Важливим кроком до повернення історичної справедливості стало прийняття 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет України. Тоді Верховна Рада УРСР підтримала прагнення народу ліквідувати політичну та економічну залежність від московського центру і розбудовувати самостійну державу, відроджувати національну культуру, історичну пам’ять.
Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року спирався на Декларацію про суверенітет. А результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року стали найпереконливішим підтвердженням волі народу .
Постання суверенної України відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР, остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи. Це стало початком відліку нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави. Сьогодні незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи і головна перешкода для російського імперіалізму, який намагається політично, економічно та духовно поглинути Україну. Нині в умовах агресії з боку Росії ми продовжуємо боротьбу за власну свободу та незалежність. Тож попереду – велика робота. Українська громада має об’єднати зусилля для подальшої розбудови держави, розвитку громадянського суспільства та консолідації нації, відстоювання територіальної цілісності держави.
Гасла цьогорічної кампанії
При підготовці та проведенні урочистих, освітніх, інформаційних, культурно-мистецьких та інших заходів на відзначення 29-ої річниці Акта проголошення державної незалежності Український інститут національної пам’яті пропонує використовувати такі гасла і ключові повідомлення кампанії з відзначення Дня Незалежності України:
- Незалежність – це ти!
- Україна – це ти!
- Ми різні, але єдині
Можливі додаткові гасла:
- Незалежна країна - вільна людина
- Україна починається з тебе
- 29 років незалежності. Цінуй свою свободу
- Незалежні, бо вільні духом
- Розвиток країни - відповідальність кожного
Інформаційні матеріали до Дня Незалежності України і Дня Державного Прапора України, підготовлені Українським інститутом пам’яті (https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/informaciyni-materialy-do-dnya-nezalezhnosti-ukrayiny-i-dnya-derzhavnogo-prapora-ukrayiny );
- Google сайт Донецького облІППО «Вітаємо з Днем Незалежності України!» (https://sites.google.com/view/24-08-2020/ , де розміщено онлайн-вікторини «Державні символи України» (для учнів початкових класів: https://learningapps.org/watch?v=pjr3k969c20 ; для учнів середніх і старших класів: https://forms.gle/zhm8PSn5Z6hdCPdw9 ); «Мандруємо Україною» (для учнів початкових класів: https://learningapps.org/watch?v=pngq63b5c2 ; для учнів середніх і старших класів: https://forms.gle/YiV8eSFpMh9AQBrS7 ); «Видатні українці» (для учнів початкових класів: https://learningapps.org/watch?v=ps72c44wk20 ; для учнів середніх і старших класів: https://forms.gle/HCeDtqi7v7JTyZhc6 ).