Мінна безпека

Громадською організацією «Асоціація саперів України» створено навчальну онлайн-платформу www.uda-training.org.ua, де у безкоштовному доступі розміщено курси з безпеки життя. Також розроблено дитячу гру «Walk Safe» («Крокуй безпечно»), яка доступна за посиланням: www.uda.org.ua/walk-safe.
Ці матеріали та гра створені на основі затверджених навчально-методичних посібників, розроблених для попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів. Гра розрахована на дітей віком від 6 до 11 років та ілюструє:
- Основні вибухонебезпечні предмети, які наразі становлять загрозу в Україні.
- Небезпечні території.
- Ключові правила, які допоможуть уникнути ризиків під час зіткнення з небезпечними об’єктами.
Закликаємо всіх батьків ознайомитися з цією інформацією та звернути увагу на гру для дітей. Знання та обізнаність допоможуть зберегти життя та здоров’я!

Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати

Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами: приблизно 30% її території є потенційно небезпечними через вибухонебезпечні предмети. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та інші вибухонебезпечні предмети спричинили 100 жертв серед дітей у період із 24 лютого 2022 року по 30 липня 2023 року.

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».

Не беріть  в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі – це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.

Заборонено:

  • наближатися до вибухонебезпечного предмета;
  • пересувати його або брати до рук;
  • розбирати, кидати, бити по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
  • приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)

 

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ

ВІДЕОМАТЕРІАЛИ:

ВІДЕОМАТЕРІАЛИ

НАВЧАННЯ: СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ, КУРСИ, ПРОЄКТИ…